Ostu info

Üldtingimused

Käesolevad üldtingimused kehtivad ostu-müügilepingutele (edaspidi Leping), mis sõlmitakse tellimuse (edaspidi Tellimus) alusel internetis aadressil www.beebi.ee või www.babyland-eesti.ee asuvast eestikeelsest internetipoest tooteid telliva isiku (edaspidi Ostja) ning Seventex OÜ (edaspidi Müüja) vahel vastavalt etteantud Lepingu sõlmimise protseduurile.

Seventex OÜ-l on õigus üldtingimusi ühepoolselt igal ajal muuta. Muudetud üldtingimused kehtivad üksnes nende Tellimuste ja Lepingute suhtes, mille puhul vastav Tellimus on esitatud pärast üldtingimuste muutmist.

Kõik tooted meie e-poes, on varustatud informatsiooniga, piltidega ja hindadega. E-poes olevate toodete pildid on illustreerivad ning võivad erineda tegelikkusest. Enamike toodetega on võimalik tutvuda kaupluses Babyland, Tartus Lõunakeskuses.

Müüjal on õigus toodete hindu muuta ja teha sooduspakkumisi jne. E-poes olevatele toodetele lisandub saatmiskulu, kui Ostja ei avalda soovi toodetele ise lattu järele tulla. Loe edaspidi „Transport“.

Toote tellimine

Toodete tellimiseks valige e-poest endale meelepärane toode.

Tellimiseks vajutage nupule „ Tellima“.

Järgneval lehel saate täpsustada soovitud toote värvi ja koguse.

Peale koguse ja värvi määramist vajutage nupule „Telli“.

Teie ostukorv luuakse hetkel, kui olete vajutanud lingile „Telli“.

Seejärel võite tellimise akna sulgeda ning valida kodulehe paremas servas asuva lingi „Kassa“.

Tellimuse vormistamise lehel leiate ostukorvi lisatud tooted ja saate soovi korral kogused üle vaadata ja muuta (muudatus kinnitage nupuga „uuenda“) ning tooteid eemaldada (vajutades nupule „eemalda“). Lehel on näha toodete maksumus ja ostukorvis sisalduvate toodete maksumus kokku. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

Ostetud toodetele lisandub transpordi hind (vaata tingimusi allpool), mille maksumus lisatakse arvele.

Tellimuse vormistamises tuleb Teil täita järgmised kohustuslikud väljad:

  • e-mail
  • Eesnimi
  • Perekonnanimi
  • Aadress
  • Kontakttelefon

Tellimuse kinnitamiseks  nõustuge Tingimustega ja vajutage nupule „Osta“.

Peale tellimuse kinnitamist kuvatakse tellitud toodete nimekiri ning teade, et tellimus on ootel ja kliendile saadetakse e-mail tellimuse vastu võtmise kohta. Tellimusele vastatakse hiljemalt 3 tööpäeva jooksul.

Tellimistingimused

E-maili teel saadetakse vastavalt Teie tellimusele, lisainformatsioon toote kättesaamise kohta. Kui Teid on teavitatud toote olemasolust laos, ning see on teile broneeritud, siis Teile saadetakse Tellimuse kinnitus. Te avaldate oma nõustumuse, kui maksate tellimuse kinnitusel näidatud summa.

Tellimus muutub siduvaks peale maksmist ja Ostjale edastatakse e-mailile Tellimuse kinnitusel näidatud toodete ja maksega samane arve, mis on ostja poolt juba tasutud ning tellimus saadetakse täitmisele.

Ostajal on võimalik arve säilitada või välja trükkida vastavalt oma soovile.

Tellimuse kinnituse tasumisel on ühtlasi sõlmitud Müüja, Seventex OÜ ning Ostja isiku vahel Ostu-müügileping.

Tellimus täidetakse peale arve laekumist 2-7 tööpäeva jooksul, kui ei ole kokku lepitud teisiti.

Juhul, kui kliendi poolt tellitud toode on enne Tellimuse kinnituse tasumist otsa lõppenud, lepitakse kliendiga kokku, millal tellitud toode saabub.

Tähtaeg, mille jooksul pakkumine või pakutav hind kehtib on moment, mil Ostja teeb tellimuse kinnituse, vajutades nupule „Osta“ või kuni toodet laos leidub. Selle kohta antakse Ostjale vastav informatsioon ja Ostja võib kallima hinna puhul oma nõustumusest loobuda või uue hinnaga nõustuda.
Tootevalikus võib esineda tooteid, mille täitmine toimub osade kaupa ja sellise lepingu minimaalne kestus, kui lepingut täidetakse teatud aja jooksul püsivalt või osadena, lepitakse kokku Ostjaga e-maili teel.
Kui soovitud toode sai otsa, võib Ostja nõustuda teise tootega ja müüjal on õigus tellitu asemel anda üle muu asi või osutada muu teenus või jätta asi üle andmata või teenus osutamata, kui vastavat kokkulepet ei saavutata.

Tellimine järelmaksuga/tarbijakrediidilepinguga

Loe lähemalt siit

 Transport

E-poest tellitud toodete kuni 15 kg (koos pakendiga), transport maksab Eesti piires 6,20 eurot.

Toote kaal vahemikus 15,01- 20 kg (koos pakendiga) või juhul kui pakendi maht ületab 0,06 m³, transport maksab Eesti piires 9,10 eurot. Siia gruppi kuuluvad näiteks voodid (ilma pesukastita).

Alates 20,01 kg (koos pakendiga) või juhul kui pakendi maht ületab 0,1 m³ maksab transport Eesti piires 10,92 eurot. Siia gruppi kuuluvad näiteks kõik vankrid ja vankrikomplektid (3 in 1), voodid (pesukastiga).

Juhul kui olete tellimuse vormistamisel sisestanud valed andmed (aadressi või telefoni nr.) ja kullerfirmal tekib sellega seoses lisakulutusi, on müüjal õigus esitada Teile täiendav arve vastavalt e-poe transpordi hinnakirjale.

Tellitud toodetele on võimalik ka ise järele tulla Babyland-i kauplusesse Tartu Lõunakeskuses.

Tarbija Lepingust taganemise õigus

Tarbija taganemisõigus tuleneb vastavalt Eesti Vabariigi seadusest mille järgi on Ostjal õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul, päevast, mil asi on jõudnud Ostjani.
Asjaolu, et tarbija loetakse seaduse alusel taganenuks ka seotud tarbijakrediidilepingust, kui asi omandatakse või teenust saadakse krediidiga ning tarbija taganeb müügi või teenuse osutamise lepingust vastavalt seadusele.

Lepingust taganemiseks tuleb Ostjal täita Tagastusleht ja viia toode originaalpakendis koos kõikide markeeringutega toote üleandmise kohta (kas AS-i Eesti Post, SmartPOSTi või kui on kokku lepitud muul viisil). Kui klient oli tellinud tagastatava toote AS-i Eesti Post (või muu kulleri kaudu) teenusena koju, tuleb Tellijal viia tagastatav toode talle sobivasse AS-i Eesti Post väljastuspunkti või vastava kulleri väljastuspunkti. Toote tagastamisega või ümber vahetamisega seotud kulud kannab Ostja, va  kui tegemist on praaktootega.

Toode ei tohi olla kasutatud. Toodet võib proovida, et veenduda selle sobivuses või mittesobivuses, kuid proovimise käigus tuleb tagada kauba ja selle pakendi minimaalne mõjutatus. Toode peab olema originaalpakendis ning ei tohi olla kasutatud. Kui tagastada soovitava toote väärtus on vähenenud, tuleb Ostjal väärtuse vähenemine hüvitada. Kui tagastada soovitav toode ja /või pakend on rikutud või seda on kasutatud, ei kuulu toode tagastamisele. Tootel ei tohi olla posti- ega muid kleebiseid. Kui toode eeldab enne kasutamist kokkupanemist, ja seda ei ole tehtud vastavalt kasutusjuhendile, on toode kahjustunud ja Müüja ei vastuta rikutud toote eest.

Seventex Oü tagastab Tellijale tellimuse eest tasutud maksed Tellija poolt esitatud pangaarvele hiljemalt 30 päeva jooksul alates toote jõudmisest Müüja kätte. Postikulu ei tagastata. Toote tagastamisega või ümber vahetamisega seotud kulud kannab Ostja, va  kui tegemist on praaktootega.

Ostu-müügilepingust taganemise korral on Tellijal õigus taganeda ka ostu-müügilepingu finantseerimiseks sõlmitud krediidilepingust. Juhul, kui taganetakse Lepingust, mille makseviisiks on tasumine järelmaksuga, siis loetakse, et Tellija on samas automaatselt taganenud ka krediidilepingust. Müüja kohustub teavitama Krediidiandjat viivitamatult lepingust taganemisest.

Eritellitud tooted ei kuulu tagastamisele.

Puudustega toode

Müüja vastutab kõigi müüdud tooete puuduste korral vastavalt kehtivatele õigusaktidele.

Ostja kohustub alles hoidma tootega kaasasoleva arve, mis on ostu tõendav dokument ja selle olemasolu on vajalik toote puudustest tulenevate õiguste realiseerimiseks.

Puuduste esinemisel on Ostjal eelkõige õigus nõuda toote tasuta parandamist. Kui puudust ei õnnestu vaatamata korduvale parandamisele kõrvaldada, on Ostjal õigus nõuda toote ümbervahetamist. Kui toodet ei ole võimalik ümber vahetada, on Ostjal õigus Lepingust taganeda.

Müüja ei vastuta toote puuduse eest, kui toote puudus tekkis pärast toote üleandmist Tellijale, samuti, kui puudus on tingitud valest kasutamisest või tavapärasest kulumisest.

Müüja taganemisõigus

Müüjal on õigus Lepingust taganeda seaduses sätestatud juhtudel ning järgnevate olukordade esinemisel:

  • tellitud toodet ei ole võimalik, sh varude ammendumise tõttu, enam tarnida;
  • toote hind on ekslikult ebaõigesti näidatud ja Lepingu aluseks olev Tellimus on tehtud vastava ebaõige hinna alusel;
  • vastava Lepingu kohaselt on toote väljasaatmise eelduseks ettemaksu laekumine ja ettemaks ei ole laekunud 3 kalendripäeva jooksul.
  • Ostjat informeeritakse Müüja poolsest taganemisest esimesel võimalusel kas telefoni, e-maili või posti teel. Tellija tasutud ettemaksed tagastatakse sel juhul viivitamatult, hiljemalt aga 30 päeva jooksul Tellija osundatavale pangaarvele.
  • Müüjal on õigus tellimus tühistada, kui ostja ei tasu Tellimuse kinnitust 3 päeva jooksul tellimuse kinnituse saamisest, va. juhul, kui Müüja ja Ostja on kirjalikult kokku leppinud teistsugustes tingimustes.

Kaebuse esitamine või puudustest teavitamine ning muu info

Juhiseid toimimiseks toote puuduste korral ja lisainfot toodete hoolduse kohta saab www.beebi.ee, tööpäevadel 09:00- 18:00 telefonil 7 315 533. Kaebusete ja probleemide korral võib pöörduda ka e-maili teel: sven@beebi.ee; info@beebi.ee.

Isikuandmete kasutamine

Tellimusvormi täitmisel kohustub Ostja esitama oma isiku kohta tõeseid andmeid.

Müüja kohustub hoidma Ostja poolt edastatud isikuandmed konfidentsiaalsena ning mitte edastama neid kolmandatele osapooltele (va seaduses ettenähtud juhtudel).

Teenusepakkujal on õigus edastada Tellimuse täitmisega seotud informatsiooni ja Ostja kontaktandmeid Tellimuse täitmisega seotud koostööpartneritele sh transporditeenuse või postiteenuse osutajale.